ZÁKLADNÍ ŠKOLAChyňava, 267 07 Malá Strana 158

Jak na vši

Vážení rodiče, 

s návratem dětí do školy či školky je tu opět problém zvaný „VŠI“. Dospělá veš (samička) žije 30 dní a během svého života naklade až 300 vajíček.

Nejspíš si dokážete představit, co zvládne jedna malá veška v dětském kolektivu za pár dní napáchat! 

 

Rodičům nikdy není příliš příjemné, že právě jejich dítě má vši. Zažívají pocity studu a trapnosti, často problém tají nebo neřeší a dochází tak k opakovanému šíření. Vši však mají jen málo společného s osobní hygienou nebo s čistotou domácnosti, dokonce i to nejčistější dítě z nejuklizenější domácnosti může být zavšivené. Jak potvrzuje maminka, jejíž dítě navštěvuje jednu z pražských škol: „Je to u nás neustálý a opakující se problém“.

Návod, jak spolehlivě zjistit, že má dítě vši?

1. Pečlivě učešte vlasy, pramen po prameni.

2. Použijte hřeben na vši a pečlivě postupujte od kořínků vlasů směrem dolů.

3. Začněte u hlavy a pomalu vyčesávejte pramen po prameni od kořínků po konečky.

4. Následně hřeben zkontrolujte (na přítomnost vší a hnid) a použijte ubrousek pro jeho očištění.

Pokud najdete nežádoucí obyvatele ve vlasech, je třeba začít rychle jednat.

 

Jak se vší rychle a účinně zbavit?

 Přípravek NYDA nabízí bleskové řešení pouze v 1 aplikaci bez nutnosti dalšího ošetření! Stačí pouze jedna aplikace, která spolehlivě účinkuje na vši, hnidy i larvy – tedy na všechny vývojové fáze vši. Ošetření je šetrné a vhodné již pro děti od narození. Postup aplikace je jednoduchý a rychlý.

NYDA® express, proti vším a hnidám se používá na suché vlasy. Pokud je dodržen doporučený postup, vší a hnid se lze velmi rychle zbavit. Více informací (a také mýty a pravdy o vších) najdete na www.nyda.cz

 

Jednoduchý návod pro rodiče, jak rychle a úspěšně problém vší a hnid vyřešit je ke stažení ZDE.