ŠKOLNÍ DRUŽINAChyňava, 267 07 Malá Strana 158

Hurvínek, Oblékání, Svačiny

Vážení rodiče,

obracím se na Vás s několika body:
1. Začínám vybírat peníze na divadlo S+H. Prosím tedy ty, kteří mají odevzdané přihlášky a jsou tedy na zájezd do divadla přihlášeni, aby přinesli nebo poslali po dětech peníze. Družinové děti platí pouze 130,- Kč/osobu, ostatní platí 280,- Kč/osobu. Prosím o platbu co nejdříve, abychom to pak nehonili na poslední chvíli.
2. Prosím Vás o součinnost ohledně oblékání dětí. Pokud počasí jen trochu dovolí, snažíme se chodit hodně ven (jak na zahradu, tak na hřiště či jinam po Chyňavě). Dávejte prosím dětem vhodné oblečení na převlečení (ideálně starší, u kterého Vás nebude tak trápit, když se děti zamažou). Dále apeluji především u děvčat…. dávejte jim teplejší kalhoty na ven…. denně musíme řešit, že mají holčičky pouze slabé legíny. Poučte děti, ať se převlékají, některým se do toho nechce a raději nám tvrdí, že nic na převlečení nemají.
3. Prosím, dávejte dětem větší svačiny, stále častěji dochází k tomu, že mají děti v družině hlad. Ideálně dávejte dětem do školy dvě krabičky s popisem, kterou mají na dopoledne na velkou přestávku a kterou si mají nechat do školní družiny. Nezřídka se také stává to, že děti mají velkou svačinu, ale celou jí snědí již během vyučování. Pak obědu moc nedají, protože jsou zasyceni z velké svačiny. No a končí to odpoledne hladem ve školní družině, kdy už jim nic k snědku nezbylo.
Moc děkuji a přeji hezký den
Lenka Macháčková
vedoucí ŠD