ŠKOLNÍ JÍDELNAChyňava, 267 07 Malá Strana 158

Naše jídelna

Základní informace o školní jídelně:

sbírka zákonů č. 463/2011 – Do věkových skupin jsou strávníci zařazováni na dobu školního roku, ve kterém dosahují věku podle bodů 1 až 4.

Se souhlasem obce se s platností od 1. 9. 2021 stanovují ceny stravného ve školní jídelně v MŠ Chyňava takto:

Obědy a svačiny v MŠ: (do 6 let)

• svačina ráno 9 Kč
  • oběd děti do 6 let 23 Kč
  • oběd děti nad 6 let 24 Kč
  • svačina odpoledne 9 Kč

Obědy pro ZŠ:

Cena jednoho oběda dle věku dítěte je:

• od 7 do 10 let 24,- Kč
  • od 11 do 14 let 25,- Kč

Jídelna je otevřena od 11:20 do 13:15 hod.

Po dohodě s kuchařkami lze oběd vydat již od 11:20 hod (např.: pokud by dítě šlo k lékaři).

V případě, že oběd nebyl odhlášen na daný den a dítě je nemocné (pouze 1. den nemoci), lze oběd vyzvednout do přinesené nádoby v 11:20 až 11:40.

Rodiče každého dítěte, které se bude stravovat ve školní jídelně, musí předem vyplnit přihlášku ke stravování. Vyplněnou přihlášku odevzdáte vedoucí školní jídelny paní Maškové.

Pitný režim

Rodiče zajistí pro děti plastový hrníček na pití dítěte během školního dne. Toto pití se jim podává hned po 1. vyučovací hodině z termosu, kde si jej dítě může samostatně odebírat.

jídelníčky, přihlašování, odhlašování, přehled plateb www.strava.cz

ZŠ a MŠ Chyňava
Chyňava 158

DIČO: CZ-70990832

Platba: č. účtu 51-4868720297/0100, v. symbol – číslo od p. Maškové

Doplňující informace k jídelníčku

jídelníčky najdete na www.strava.cz

V kuchyni naší školní jídelny vaříme veškerá jídla tradičními postupy podle receptur pro školní jídelny schválených ministerstvem školství a za neustálého dohledu pracovnic Hygienické stanice Beroun.

Jídla vaříme z čerstvých, chlazených nebo hluboce zamražených základních surovin, které neobsahují žádné glutamáty. Tyto základní suroviny nám dodávají jen dodavatelé, kteří splňují veškeré hygienické požadavky na dodávané suroviny například fi. Bidvest (chlazené nebo mražené maso a ryby, mražená zelenina, mouky, tuky, těstoviny, mléčné výrobky), firma Broj (čerstvá zelenina a ovoce), firma Kompek (chleba, pečivo) firma AG FOODS Group (čaje) atd.

Jídelníček sestavujeme na základě předpisu Ministerstva zdravotnictví ČR Nutriční doporučení pro sestavování jídelních lístků ve školních jídelnách. Omezujeme používání uzenin, tavených sýrů (nahrazujeme čerstvým sýrem Lučina) a cukrů. Do jídel zařazujeme doporučené výživové suroviny jako např. cizrnu, bulgur, pohanku, jáhly atd.

Pokud je v jídelníčku v menu u oběda uveden ovocný jogurt, dostávají ho žáci základní školy během velké přestávky.

Podrobnější informace nebo dotazy rádi zodpovíme u hlavní kuchařky paní Čermákové nebo hospodářky jídelny paní Maškové.

V Chyňavě
6. 12. 2016